2020 став роком пошуку рецептів, які допомагають бізнесу хоча б не закритись.
2021 подарував надію на швидкий вихід з епідемії.
2022 покаже, наскільки ці рецепти вдалі.
Топові проєкти цифрової трансформації в Україні
Вміння бізнесу трансформуватись, зростати у кризу — це must have навичка. Тому ми підготували добірку найбільш яскравих та надихаючих проєктів цифрової трансформації українських компаній. Добірка покликана показати досвід в трансформації бізнесу
та допомогти компаніям знайти цікаві рішення для власної трансформації.

Вміння бізнесу трансформуватись, зростати у кризу — це must have навичка. Тому ми підготували добірку найбільш яскравих та надихаючих проєктів цифрової трансформації українських компаній. Добірка покликана показати досвід в трансформації бізнесу та допомогти компаніям знайти цікаві рішення для власної трансформації.
2020 став роком пошуку рецептів, які допомагають бізнесу хоча б не закритись.
Топові проєкти цифрової трансформації в Україні

2021 подарував надію на швидкий вихід з епідемії.
2022 покаже, наскільки ці рецепти вдалі.

Що є у добірці?


До кожного проєкту цифрової трансформації додані пояснення: у чому він полягає, які його результати, а також кожен проєкт оцінений з точки зору його складності, унікальності та результативності.

А що таке цифрова трансформація?


Це перетворення компанії на сучасну та ефективну, яке досягається за допомогою інновацій та технологій. Детальніше написали про це у статті Цифрова трансформація бізнесу: навіщо вона потрібна і ще 14 питань.

До кожного проєкту цифрової трансформації додані пояснення: у чому він полягає, які його результати, а також кожен проєкт оцінений з точки зору його складності, унікальності та результативності.
Це перетворення компанії на сучасну та ефективну, яке досягається за допомогою інновацій та технологій. Детальніше написали про це у статті Цифрова трансформація бізнесу: навіщо вона потрібна і ще 14 питань.
Що є у добірці?
А що таке цифрова трансформація?
Фармацевтична компанія Дарниця вже понад 90 років допомагає медичним працівникам та пацієнтам покращити життя завдяки науці, інноваціям та доступності кожному. Основа діяльності компанії - виробництво та експорт ліків. Кожна 7-ма упаковка ліків на аптечних полицях України - виробництва "Дарниці". Компанія активно інвестує у свій розвиток, наприклад 24% валового прибутку щорічно інвестується в R&D.
Проєкти компанії
Впровадження підсистем SAP EWM та QM


Проєкт націлений на покращення та оптимізацію двох напрямів діяльності. Зокрема, було впроваджено підсистему управління складами, керування товарообігом на виробництві на базі модуля SAP EWM. Інтеграція з системою роботизованого складу «Schafer». Також, в рамках проекту впроваджено підсистеми контролю якості на базі модуля SAP QM. Інтеграція з підсистемами WMS та системою електронного документообігу.

Група ДТЕК — лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Підприємства компанії видобувають вугілля та природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, розподіляють електроенергію та постачають її споживачам, здійснюють оптову торгівлю енергоресурсами на українському та закордонних ринках, надають клієнтам продукти та послуги для раціонального використання енергоресурсів і розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
Проєкти компанії
ДТЕК ЕНЕРГО: Ведення режиму ТЕС
ДТЕК НАФТОГАЗ: Цифровий двійник родовищ
Мобільні бригади

«Мобільні бригади» - це платформа для автоматизації обслуговування. Функціонал рішення дозволяє не тільки оперативно фіксувати дефекти, виявлені бригадами, але також планувати і підтверджувати ремонти, прискорювати виконання облікових операцій в рази, накопичувати необхідні дані в цифровому вигляді для подальшого аналізу і побудову глибокої аналітики з застосуванням предиктивних моделей.
INTECH – портфельна компанія UMG Investments із основним фокусом діяльності в галузі виробництва промислових товарів і послуг, залізничної логістики, комерційної експертизи бізнес-проектів у різних галузях промисловості із забезпеченням високої прозорості, надійності та цінової ефективності. У 2020 році компанія відкрила новий напрямок цифрових рішень для промислових підприємств. Команда професіоналів обслуговує проєкти від цифрового консалтингу та побудови архітектури рішення до інтеграції та супроводу.

Проєкти компанії
Рішення MDC і APS на заводі ТОВ «Магма»


Системи планування MDC та APS інтегровані із наявною на підприємстві системою обліку та технологічною підготовкою виробництва, що дозволяє автоматично отримувати оновлені дані для планування. Використання системи дозволяє плановику виявити проблеми з використанням замовленням, діагностувати їх причини і моделювати можливі заходи щодо їх усунення. Наприклад, модифікація змінної роботи, зміна пріоритетів замовлень та термінів поставки матеріалів.

Інтерпайл міжнародна вертикально-інтегрована компанія, що входить до десятки найбільших у світі виробників безшовних труб. Діяльність компанії зосереджена на сталеливарній промисловості, а її продукції постачається більш ніж у 80 країн світу.
Проєкти компанії
Наскрізне простежування виробництва

На підприємствах ІНТЕРПАЙП створено електронного двійника виробничої системи. Кожна одиниця продукції має власний унікальний QR або DataMatrix код, який містить повні дані про замовлення та історію виробництва. Дані вносятьсяна кожному етапі виробництва автоматично в систему за допомогою сканування коду. Кожну трубу/колесо можна відслідкувати від підготовки сировини до відвантаження готової продукції.
Діджиталізація логістики

Система самостійно прораховує найкращий маршрут доставки, а також прогнозує час прибуття з урахуванням завантаженості доріг. Рух транспорту відображається на онлайн карті. Одним з елементів єтакож створення цифрового двійника складу готової продукції, де кожен складський карман відповідає окремій транспортній партії.
Особистий кабінет клієнта

На порталі клієнт може залишити замовлення на продукцію, завантажити специфікацію, розпочати чат із продавцем свого регіону та відслідковувати етап виробництва кожної позиції свого замовлення упроцентах від видачі замовлення до відвантаження. Портал пов’язаний з проектами діджиталізації логістики та простежуваності виробництва.
Проєкт «Smart EAM»

Smart EAM дозволяє контролювати робочий стан усіх вузлів обладнання онлайн. Параметри в режимі реального часу за допомогою датчиків, а також окремо обслуговуючого персоналу вносять всистему. Система автоматично прогнозує зношення деталей та майбутні поломки, що дозволяє вчасно полагодити обладнання та попередити його простої, а також зменшити закупівлю змінних деталей.
Лемтранс –провідний приватний оператор залізничного рухомого складу України. Основні напрямки діяльності компанії – організація перевезень власним рухомим складом, надання транспортно-експедиторських послуг, інформаційний супровід руху вантажів, а також ремонт рухомого складу.
Проєкти компанії
Автоматизація обліку ремонту вагонів

Автоматизація у депо передбачає застосування планшетів, які дозволяють проводити роботу безпосередньо біля об’єкту, що підлягає ремонту: у режимі реального часу формувати електронні вимоги на отримання матеріалів зі складу для виконання ремонтів, складати первинний перелік дефектів і актів відсутності запчастин на вагоні тощо. Цей проект - ще один крок назустріч діджиталізації та відмові від паперових носіїв.
Група Нафтогаз - найбільша в Україні група компаній паливно-енергетичного комплексу, що стоїть на захисті енергонезалежності країни та слугує опорою для державного бюджету. Компанія здійснює повний цикл робіт з розвідки та розробки газових родовищ, є національним контрагентом з імпорту, зберігання та транзиту вуглеводнів. У фокусі Нафтогазу — безпека постачання газу для українських споживачів, реформування ринку, розвиток нових бізнесів та інновації.
Проєкти компанії
3D моделювання родовищ

3D моделювання є найсучаснішим інструментом для пошуку вуглеводнів, ефективної розвідки та розробки родовищ. 3D моделювання дозволяє оперувати достовірною та деталізованою інформацією для прийняття рішень щодо вибору місця розташуваннясвердловин, об'єктивно оцінювати запаси та прогнозувати обсяги видобутку вуглеводнів.
Нафтогаз Цифрові Технології ІТ-компанія, що надає послуги з інформаційного консультування, розробки програмних продуктів та централізованого надання інформаційно-технологічних сервісів для компаній Групи Нафтогаз. До складу корпоративної функції входять усі ІТ-підрозділи Групи Нафтогаз, які залучені у процес діджитальної трансформації національної компанії.
Проєкти компанії
Система управління талантами (TMS)

Мета впровадження TMS – покращення ефективності управління, розвитку, підтримки корпоративної культури і надання працівникам нових можливостей для професійного та кар’єрного росту. Система автоматизує такі процеси як: підбір персоналу та проведення внутрішнього конкурсу на вакантні посади; навчання; управління індивідуальними цілями та ключовими результатами; проведення оцінки за компетенціями та планування кар'єрного розвитку.
Укртелеком – найбільший оператор фіксованого зв'язку в Україні. Компанія надає широкий спектр телекомунікаційних послуг, має найбільше інтернет-покриття та найрозгалуженішу оптичну мережу. Інтернет, сучасне Інтерактивне TV у HD-якості, домашній телефонний зв'язок доступні для підключення домашніми користувачами, а для бізнес-клієнтів передбачено ще більший асортимент послуг. Уже багато років компанію справедливо вважають лідером серед провайдерів фіксованого інтернету.
Проєкти компанії
Система CRM+Billing NGS+FFM

Нове рішення було націлене на заміну застарілих систем, що дозволило консолідувати всі дані по клієнтах всіх сегментів в єдину систему, збільшити швидкість обслуговування клієнтів, впровадити індивідуальний підхід до обслуговування клієнтів, додаткові продажу послуг, оптимізувати розрахункові операції, забезпечити гнучкість внутрішніх систем до швидкого та простого впровадження нових продуктів.
Фармак – лідер фармацевтичного ринку України. У продуктовому портфелі компанії близько 200 брендів. Серед основних напрямів – ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати.
Проєкти компанії
Цифровізація виробництва рідких лікарських засобів

Метою проекту було створення та функціонування незалежного асептичного виробництва, по випуску рідких стерильних лікарських засобів в ампулах, флаконах та небулах, оснащене потужнимобладнанням, новими підходами й технологіями
в умовах сучасної автоматизації та діджиталізації згідно GMP EU та FDA. У результаті було запущено електронні рецепти, контроль операційних процесів, контроль за повітрям та мікрокліматом на виробництві, SIMIT та електронні досьє.
AB InBev Efes Україна — один із лідерів українського пивоварного ринку та спільним підприємством найбільшої у світі пивоварної компанії Anheuser-Busch InBev, а також найбільшої пивоварної компанії Туреччини Anadolu Efes. Портфель пивних брендів складається з глобальних ТМ: Bud, Corona Extra, Stella Artois; міжнародних ТМ: Hoegaarden, Leffe, Beck’s, Lowenbrau, Franziskaner, Spaten, Staropramen, Taller, Velkopopovickiy Kozel; а також локальних ТМ: «Чернігівське», «Рогань», «Янтар», «Жигулівське Оригінальне».
Проєкти компанії
Платформа «ВиBEERрай»

Проєкт «ВиBEERрай» – онлайн платформа для замовлення продукції партнерів магазинами-клієнтами. У рамках проєкту покриття територій склало 100%, інтегровано понад 80 складів партнерів. На платформі запущений функціонал мультивендору, що дає можливість дистриб’ютору додавати продукцію інших виробників, яку вони реалізують, на портал.
Корпорація «АТБ» - об'єднання великих українських компаній, що здійснюють свою діяльність у таких сферах бізнесу, як управління активами, роздрібна торгівля, виробництво і продаж продуктів харчування. До складу корпорації входить роздрібна компанія «АТБ-Маркет», кондитерська фабрика «Квітень», м'ясна фабрика «Фаворит Плюс». Флагманом бізнесу корпорації є торговельна мережа «АТБ».
Проєкти компанії
Проєкт «Випуск платіжної картки АТБ-Pay»

Нова платіжна картка АТБ-Pay - безпрецедентний для українського ритейлу банківський продукт, який став серйозним кроком до переходу на кешлес. Картку було випущено спільно з Райффайзен Банк Аваль та Visa. Вона об’єднала в собі всі переваги звичайної картки Visa Gold і можливість одержувати ексклюзивну велику знижку на продукти у всіх магазинах роздрібної мережі «АТБ». Сьогодні вона також дозволяє заощаджувати на купівлі ліків в одній із найбільших аптечних мереж країни.
Група Нова пошта надає клієнтам повний спектр логістичних та пов'язаних з ними послуг. До Групи входять Нова пошта, Новапей та Нова пошта Глобал. Нова пошта – поштово-вантажна компанія, що надає логістичні та дистрибуційні послуги, доставляючи як найдрібніші посилки, так і великі вантажі. Новапей - небанківська фінансова установа, розвиває власну міжнародну платіжну систему NovaPay, в рамках якої здійснюються перекази коштів. Нова пошта Глобал розвиває міжнародну партнерську мережу, щоб надавати клієнтам послуги з експрес-доставки не тільки в Україні, а й за кордоном.
Проєкти компанії
Дніпро. Автоматизація. Оперативність.

Компанія запустила новий автоматизований термінал у Дніпрі (ДАО), що дозволить компанії удвічі прискорити обробку посилок в регіоні, щоб забезпечити клієнтам високу якість доставки при зростанні обсягів відправлень. Основна лінія для сортування посилок у коробках до 30 кг має два яруси. Для збору посилок з усіх поверхів встановлені спіральні вертикальні жолоби (так звані «мушлі»), якими посилки рухаються донизу. Далі відправлення потрапляють на спеціальні телескопічні конвеєри, які заїжджають безпосередньо в кузов автомобіля. Встановлено 29 таких конвеєрів для завантаження та 14 для вивантаження, що допомагає автоматизувати цей процес та зменшити час перебування посилки на терміналі. Для сортування дрібних відправлень до 2 кг використовується окрема автоматизована лінія литовської компанії Equinox, яка обробляє 10 тис. посилок на годину. На вантажній частині терміналу ДАО використовуються робовізки українського виробництва SBR. Вони перевозять 300 кг на собі, і ще 1000 кг можуть тягнути за собою.
Компанія «Стальканат-Сілур» виготовляє найбільшу номенклатуру металевих виробів в Україні та входить до списку лідерів східноєвропейського ринку. Потужності компанії дозволяють випускати понад 60 тис. тон продукції на рік, серед якої сталеві канати та дріт, арматурні пасма, фібра та стропи.

Проєкти компанії
Проєкт «Впровадження системи планування SmartFactory»

У співпраці з фахівцями IT-Enterprise / Clobbi було створено систему для гнучкого планування та ефективного виконання виробничих завдань за умов широкої номенклатури. Вона допомагає підприємству швидко підлаштовуватися під ринкові зміни та специфічні вимоги клієнтів. У рамках проекту було вивчено умови виробництва та розроблено план підвищення ефективності кожного окремого напрямку з використанням технологій Industry 4.0 у концепції SmartFactory. План включав уніфікацію технологічної та нормативної бази, розширене планування та оптимізацію завантаження обладнання, автоматизацію видачі робочих завдань та контролю виконання плану, реєстрацію виробітку та оптимізацію обліку на виробництві, контроль якості основної сировини та готової продукції.
EVA - найбільша національна мережа магазинів краси та здоров'я, що пропонують широкий асортимент декоративної косметики, товари для догляду за обличчям і тілом, біжутерії, аксесуарів, побутових товарів, а також по догляду за дітьми. Сьогодні більш 8 000 000 чоловік є користувачами програми лояльності EVA МОЗАЇКА.
Проєкти компанії

Проєкт «Діджиталізація закупівель із SmartTender»Із 2013 р. компанія почала поступовий перехід до електронних закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для забезпечення своєї діяльності. За кілька років команда компанії перевірили 18 різних електронних торгових майданчиків (ETM) на відповідність потреб. У результаті, було обрано SmartTender, який найкраще відповідає специфіці закупівель компанії. Така платформа надає можливість систематизувати закупівлі і більш якісно підготувати технічні завдання,

а також залучити більшу кількість перспективних постачальників до торгів. Проект був реалізований спільно із компанією IT-Enterprise

Monobank український необанк, роздрібний продукт АТ «Універсал Банк», який виник у рамках співпраці з командою Fintech Band. У рамках Monobank випускаються кредитні картки для клієнтів, є можливість розмістити депозити й отримати інші послуги, а зручний мобільний додаток зробить управління фінансами максимально зручним.
Проєкти компанії
Mono Invest

Monobank стає не просто банком, а активно завойовує інші сегменти цифрової економіки. Monobank - один із перших банків в Україні, що окрім банківської діяльності запустили ще й окремий додаток для інвестицій. Наприкінці січня 2022 р. компанія запустила бета-тест додатку Mono Invest, за допомогою якого клієнти можуть торгувати акціями компаній з списку S&P500 та ETF фондами. Для відкриття брокерського рахунку необхідно укласти Генеральний договір, до укладання якого банк проводить оцінку кваліфікації клієнта. На підставі цього договору банк надає субброкерські
послуги клієнтам.
Цифрову трансформацію можна почати, але не можна закінчити, тому рейтинг буде періодично оновлюватись
Ми самостійно відібрали яскраві проєкти цифрової трансформації, про які відомо з відкритих джерел. Орієнтувались на цікавість, значущість, унікальність проєктів, намагались представити в добірці компанії з різних індустрій. Обраним компаніям ми надіслали опитувальний. Заповнення опитувальника було добровільним, дані надавали самі компанії. З представниками деякий компаній ми проводили додаткові зустрічі, щоб краще зрозуміти суть їх проєктів. Ми не перевіряли надані дані та не брали гроші за потрапляння до цієї добірки.

Це перетворення компанії на сучасну та ефективну, яке досягається за допомогою інновацій та технологій. Детальніше написали про це у статті Цифрова трансформація бізнесу: навіщо вона потрібна і ще 14 питань.
Як ми обирали компанії?
Моя компанія теж трансформується!
Як потрапити в рейтинг?

Як ми обирали компанії?


Ми самостійно відібрали яскраві проєкти цифрової трансформації, про які відомо з відкритих джерел. Орієнтувались на цікавість, значущість, унікальність проєктів, намагались представити в добірці компанії з різних індустрій. Обраним компаніям ми надіслали опитувальний. Заповнення опитувальника було добровільним, дані надавали самі компанії. З представниками деякий компаній ми проводили додаткові зустрічі, щоб краще зрозуміти суть їх проєктів.

Ми не перевіряли надані дані та не брали гроші за потрапляння до цієї добірки.

Моя компанія теж трансформується!

Як потрапити в рейтинг?


Залиште ваші дані у формі нижче, і ми надішлемо список питань, які надсилали учасникам рейтингу. Після ваших відповідей на ці питання ми оцінимо, наскільки ваш проєкт трансформації цікавий, і напишемо вам. Потрапляння до рейтингу залежить лише від того, наскільки проєкт цікавий, значущий для бізнесу та складний.

Форма
Ми вже втретє готуємо інфографічне дослідження про трансформацію українських компаній. Якщо ви маєте кейс, який може бути цікавим бізнес-спільноті, та хочете, щоб ми детально розібрали його в дослідженні, пишіть на пошту. anastasia.budnik@toplead.com.ua.

Видання вийде на початку 2022 року.


— Як інновації роблять країни багатшими.
— Які технології допомагають бізнесу трансформуватись.
— Як трансформуються різні індустрії економіки України.
— Що таке держава в смартфоні — на прикладі України.
— Кейси трансформації українських компаній.
Про що в ньому?
Скоро вийде інфографічне дослідження про цифрову трансформацію бізнесу

Скоро вийде інфографічне дослідження про цифрову трансформацію бізнесу


Ми вже втретє готуємо інфографічне дослідження про трансформацію українських компаній. Якщо ви маєте кейс, який може бути цікавим бізнес-спільноті, та хочете, щоб ми детально розібрали його в дослідженні, пишіть на пошту. anastasia.budnik@toplead.com.ua.


Видання вийде на початку 2022 року.

Про що в ньому?— Як інновації роблять країни багатшими.

— Які технології допомагають бізнесу трансформуватись.

— Як трансформуються різні індустрії економіки України.

— Що таке держава в смартфоні — на прикладі України.

— Кейси трансформації українських компаній.

Перегляньте попередні випуски
дослідження чи
Made on
Tilda